Przyjemne i pożyteczne

Share Week 2019

Odkąd zaczęłam pisać, mam coraz mniej czasu na czytanie dobrych blogów. Mówiąc bardziej precyzyjnie, dałam porwać się social mediowej spirali, kiedy to Internet sprytnie podsuwa jedną stronę po drugiej i sugeruje ciągle nowych twórców, których „powinno się” poznać. Kusi złudną (o, jakże złudną!) możliwością bycia na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w blogosferze, której, jakby na to nie patrzeć, jestem częścią. Nie próbujcie tego w domu! Od jakiegoś czasu staram się wymiksować z tego nadmiaru treści… wszelkiej jakości i ponownie skupić się na tym, co dla mnie wartościowe. A wartościowe są dla mnie blogi  realizujące jakąś misję, pisane z szacunkiem dla czytelnika, budzące we mnie emocje, zaskakujące nową wiedzą, motywujące do rozwoju, zabawne. Są miejsca w sieci, które spełniają te kryteria i do których wracam regularnie.

 

Prezentuję Wam dzisiaj moje typy w ramach Share Week 2019, największego w Polsce i jednego z większych tego typu na świecie, autorskiego projektu Andrzeja Tucholskiego  – blogerzy rekomendują innych blogerów, zupełnie bezinteresownie.

Moim ulubionym autorom przybijam wirtualną piątkę i gratuluję dobrej roboty a Was zachęcam, żebyście odwiedziły ich internetowe rewiry. Kto wie – może traficie na blog, na który czekałyście całe życie😉

 

EDYTAZAJAC.PL

Edyta Zając – psycholog, trener, redaktor naczelna Magazynu Psychologii BANG! Podczytywałam ten blog od dawna, ale w ostatnich miesiącach zamieszczane tam teksty wywierały na mnie znaczący wpływ – podają psychologię w strawnej formie, która ułatwia rzeczywiste wykorzystanie jej, jeśli chcesz zmieniać życie na lepsze.

Edyta motywuje mnie, żeby rozwijać się i czynić swoje życie takim, o jakim marzę. Zaczynam rozumieć pewne mechanizmy – mogę zmieniać moje nawyki i wzorce, które powielam. Podpowiada, jak robić małe i te większe kroki w kierunku tworzenia szczęśliwych relacji, zarządzania czasem, budowania pewności siebie, stawania się lepszym rodzicem – najlepszą wersją siebie.

Oprócz czytania tekstów, lubię słuchać też podcastów Edyty. Czuję się nie jak na kozetce, ale jak na kawie. A kawę jak wiadomo – uwielbiam!😉

 

DOMOWEZAWIROWANIA.PL

Blog Agnieszki Pieniążek to moje niedawne odkrycie. Agnieszka jest ekspertką ds. relacji, ale chyba przede wszystkim – żoną i mamą. I to życiowe doświadczenie widać, słychać i czuć – kiedy czytam, to wiem, a przynajmniej mogę podejrzewać, że opisane teorie zostały przetestowane na żywych organizmach😉

Agnieszka nie udaje, że ma uniwersalną receptę na problemy rodzinne – z dziećmi, z mężem, żoną. Ujęła mnie tym, że wprost pisze o tym, w co mocno wierzę także i ja: „każda z nas potrzebuje pomocy innych, aby macierzyństwo było źródłem radości i satysfakcji, a nie – wyczerpania i stresu”. Każda, nawet ta, która nie przyznaje się do tego albo twierdzi, że matki, które szukają pomocy „użalają się nad sobą”.

Agnieszka ma dużą wiedzę i kompetencje, ale nie powiela utartych teorii. Nie będzie w tym wielkiej przesady, jeżeli powiem, że jej teksty z kategorii „Małżeństwo”, wprowadziły moją relację z mężem na inny poziom. Muszę przyznać, że w pierwszym odruchu zbuntowałam się przeciwko niektórym niezbyt popularnym dzisiaj poglądom (wyobraźcie sobie, że w relacji wcale nie chodzi o to, abyście oboje starali się „po równo” – na początku trudno to zaakceptować…).W praktyce okazało się, że to czas poświęcony na zgłębienie tekstów Agnieszki był świetną inwestycją!

 

BIZIMUMMY.PL

„Mam na imię Iza – jestem mamą niesfornej Hanki i małego Jerzyka. Uwielbiam kawę, dobre jedzenie i słodycze. Utrwalam każdą chwilę z dziećmi na zdjęciach. Piszę o swoich perypetiach rodzinnych, zawodowych i dzielę się przemyśleniami dotyczącymi otaczającego świata. Wspieram, dodaję otuchy, rozśmieszam i szokuję inne mamy, a one chętnie czytają kolejne teksty.” – tak pisze o sobie autorka bloga.

Czy muszę jeszcze coś dodawać? Niesforna Hanka (brzmi jakby znajomo…😉), kawa, dobre jedzenie, wsparcie i otucha, ale bez koloryzowania i lukrowania – od początku wiedziałam, że zostanę tam na dłużej.

Iza – „the girl next door”, mama taka, jak my. Albo przynajmniej podobna. Lubię jej poczucie humoru. Lubię Izę poczytać, posłuchać i ucieszyć się czasami, że „nie tylko ja tak mam”😉

 

Do formularza shareweekowego mogłam wpisać tylko 3 blogi, ale takich, które polecam jest znacznie więcej – z różnych bajek, z różnych beczek, spod klawiatury autorów różnych płci:

O! matko – ponieważ Aga potrafi tak żonglować słowami, że aż czasami wstrzymuję oddech. Nie wpada przy tym w pułapkę przerostu formy nad treścią. No i te kreatywne pomysły na zdjęcia!

Manufaktura Marzeń –  to jest właśnie ta „inna bajka”😉 Czytając teksty Filipa, mam nieodparte wrażenie, że jest taki… niedzisiejszy, w jak najlepszym znaczeniu tego słowa! Odporny na chaos i zgiełk otaczającej nas rzeczywistości. Sposób w jaki pisze, uspokaja mnie a tego ostatnio potrzebuję.

A tak zupełnie przyziemnie – kiedy odkryłam, że przewijają się tam motywy kawy, Włoch (Aperol Spritz!), Krakowa i burgerów, wiedziałam, że zostanę w Manufakturze na dłużej.

Julia Nikitina – z serii „czytam, słucham i podziwiam, bo sama tak nie potrafię”. Julia jest stylistką osobistą. Obserwuję ją, bo tak bardzo podoba mi się ten efekt w stylizacjach, którego nie jestem w stanie osiągnąć… Można by nazwać go: podeszłam rano do szafy, powiedziałam do kilku moich ubrań „Ty! Ty” I ty!” a one same dogadały się ze sobą tak, żebym wyglądała świetnie zupełnie bez wysiłku😉 Uczta dla moich oczu plus cenne rady dotyczące komponowania garderoby.

Paweł Kępa – jeszcze całkiem niedawno jego blog nazywał się Mała Wiejska Firma (mam sentyment do tej nazwy, choć przecież nie ja ją wymyśliłam😉), Paweł od 13 lat zajmuje się marketingiem i prowadzi własną agencję reklamową. Na blogu pisze o specyfice prowadzenia małego biznesu – m.in. o skutecznej reklamie, nawet przy niskim budżecie, zdobywaniu klientów, pokonywaniu kryzysów, tworzeniu planów. Osobiście po prostu lubię czytać Pawła, choć nie prowadzę małej ani nawet wiejskiej firmy😉 Jego teksty są bardzo rzetelne, spójne, NIE nudne(!) a przy tym odnoszę wrażenie, że ten blog, to nie tylko sposób, by promować swoją działalność – Paweł naprawdę chce dzielić się swoją wiedzą, wchodzić w interakcje z czytelnikami, wymieniać doświadczenia i pomagać im w rozwiązywaniu problemów. Bardzo to doceniam!

 

Zajrzyj także do:

Uli Phelep – objaśnia, głównie kobietom, tajniki marketingu internetowego i social media, nie tracąc równowagi pomiędzy tym, co wirtualne a tym, co realne.

Day with Coffee – lifestyle „do kawy” w bardzo przyjemnym wydaniu, ostatnio także tematy związane z macierzyństwem.

Naturalnie Minimalnie – coś w sam raz dla osób, które chcą żyć bardziej świadomie, ale boją się ekoterrorystów😉

Wjazd na kuchnię – jeżeli lubisz eksperymentować w kuchni, ale chcesz, żeby nadal było jadalne😉

 

 

 

 

 

 

Jeżeli lubisz, udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *