Co mi w duszy gra

40 (kolejnych) faktów o mnie

Wpis 20 faktów o mnie był pierwszym, który zamieściłam na blogu. Blogowanie i wymiana myśli z Wami stały się naturalną częścią mojej codzienności. Coraz mocniej czuję, że tworzymy pewną społeczność a o najbardziej aktywnych z Was myślę już jak o „znajomych z internetu”. Moim cichym marzeniem jest, abyśmy stopniowo wykraczały poza jedynie macierzyńską perspektywę i poznawały się coraz lepiej, dlatego dzisiaj, czyli rok i ponad 2,5 tysiąca duszyczek oczekujących 20-stej później, zdradzam Wam kolejne informacje o sobie, licząc, że odwzajemnicie się tym samym. Dajcie znać czy coś nas łączy albo po prostu zdradźcie kilka „smaczków” na swój temat – nie mogę się doczekać!

 

1. Jestem kubkomaniaczką. Jedynym, co trzyma w ryzach moją chęć posiadania kubków, jest pragmatyzm mojego męża.

2. Nigdy nie paliłam papierosa. To śmierdzi.

3.  Uwielbiam śpiewać i tańczyć. Co do tego czy także potrafię, trudno mi się ustosunkować;-)

4. Moim niespełnionym (na razie!) marzeniem jest występować w kabarecie.

5. Jestem podatna na różne problemy związane ze snem. Zdarzają mi się bezsenne noce (pomimo zmęczenia), pobudki o dziwnych porach nad ranem, z trudem zasypiam, kiedy zmieniam miejsce pobytu a o regeneracyjnej drzemce w dzień mogę tylko pomarzyć…

6. Lubię spodnie i sukienki. Mam tylko 2 spódnice, w które praktycznie się nie ubieram, bo nie umiem „nosić” tej części garderoby. Ograć spódnicę tak, żeby góra pasowała do dołu i żeby jeszcze czuć się w tym dobrze, to dla mnie wielki wysiłek intelektualny;-)

7. Jestem najstarsza z rodzeństwa. I noszę wszystkie związane z tym piętna psychiczne;-)

8. Uwielbiam smak kawy, ale zaraz po niej na liście preferowanych napojów plasują się zielona herbata i przeróżne ziółka. Jeśli zabrakłoby Wam korzenia prawoślazu, pokrzywy albo skrzypu polnego, to wpadajcie!

9. Nie jestem typowym mięsożercą i w pełni satysfakcjonuje mnie wege obiad, ale obok prawdziwego wołowego burgera z odpowiednimi dodatkami nie jestem w stanie przejść obojętnie! Musi być tylko dobrze wysmażony.

10. Bardzo nie lubię notorycznego spóźnialstwa. To oznaka braku szacunku dla drugiego człowieka. Sama zawsze robię wszystko, żeby być na czas (niestety, zazwyczaj kończy się na tym, że jestem o wiele za wcześnie…). Jeżeli się spóźniam, to mam ważny powód.

11. Lubię imprezy rodzinne. Chrzciny, komunie, wesela? Założę tylko kieckę i już pędzę!

12. Krew mnie zalewa, gdy słyszę cmokanie albo takie specyficzne „pykanie” wargami, jeżeli wiecie, co mam na myśli. Nie przepadam też za szeptem. Chyba mam niezdiagnozowane zaburzenia integracji sensorycznej;-)

13. Lubię porządek, ale nie lubię sprzątać. I tak tkwię całe życie zawieszona, w tym dysonansie;-)

14. Zazwyczaj mam niskie ciśnienie. 120/80 – takie było moje podwyższone w ciąży;-)

15. Mam praktycznie zerową orientację w terenie i nie umiem precyzyjnie opisywać lokalizacji ulic lub obiektów. Nikt jeszcze nie trafił w miejsce, którego szukał, dzięki moim wskazówkom. Ja sama przez pierwszy semestr studiów wracając z uczelni do mieszkania, wysiadałam zazwyczaj za wcześnie lub za późno, bo nie byłam pewna czy to mój przystanek.

16. Nie umiem wyszukiwać perełek w lumpeksach i bardzo nad tym ubolewam.

17. Nie umiem kłamać. Praktycznie nie próbuję, bo tak mnie to stresuje, że mowa mojego ciała błyskawicznie mnie zdradza.

18. Gdybym miała wybrać tylko jedną niezdrową przekąskę, która będę mogła jeść do końca życia, prawdopodobnie byłyby to słone paluszki lub precelki. Najbardziej lubię te trochę przypalone;-)

19. Nie umiem wstać z łóżka od razu po przebudzeniu/sygnale budzika. Jestem królową funkcji drzemek, przysypiania i błagania kilkumiesięcznych dzieci o „jeszcze 5 minut”;-)

20. Bardzo lubię mycie i suszenie włosów u fryzjera. Zazwyczaj podczas tych zabiegów jestem bliska zaśnięcia.

21. Ach, ten dreszczyk emocji, kiedy w przychodni pytają mnie o datę urodzenia dziecka! Ten moment niepewności – czy otworzy się właściwa szufladka w mojej głowie i przypomnę sobie odpowiednią datę, czy narobię sobie obciachu;-)

22. Przyciągam ludzi, którzy potrzebują zostać wysłuchani. Bezdomni, starsi samotni ludzie, wszelkie ludzkie „oryginały” – często po prostu podchodzą do mnie i zaczynają mówić.

23. Mam PRZEOGROMNY sentyment do Krakowa, gdzie studiowałam. Uwielbiam to miasto i świetnie się tam czuję.

24. Przez wiele lat nosiłam baaardzo krótkie, wręcz męskie, fryzury, ponieważ uważałam, że mi pasują i odejmują lat. Teraz uważam, że było zupełnie odwrotnie;-)

25. Bardzo podobają mi się piegi.

26. Umiem docenić urodę innej kobiety.

27. Prawie nigdy nie pamiętam tytułów piosenek, które mi się podobają.

28. Nie mam prawa jazdy.

29. Bardzo często płaczę. Ze wzruszenia, smutku, radości czy po prostu żeby zafundować sobie małe katharsis;-)

30. Nie umiem, po prostu nie umiem utrzymać porządku w torebce. Najczęściej już po kilku godzinach od sprzątania jej wnętrza, jest pełna paragonów z piekarni, połamanych chrupek moich dzieci, patyczków, niedomkniętych pomadek ochronnych, wrzuconych luzem kartek, chusteczek i innych skarbów.

31. Bywam uparta. Podobno;-)

32. Jednocześnie bardzo nie lubię kłótni i unikam konfliktowych sytuacji.

33. Uwielbiam mleko! I większość smakołyków o smaku mlecznym lub śmietankowym.

34. Bez małych kolczyków czuje się  jakby… naga.

35. Nie lubię wiatru.

36. Mogę nie mieć w domu pieczywa, ale zawsze mam mrożone warzywa na patelnię.

37. Często mam problem z doborem butów do stroju. Jakoś tak… nie umiem ocenić czy pasują;-)

38. Kiedy nie miałam dzieci, chciałam mieć liczną rodzinę. Teraz, mając dwójkę, myślę, że osiągnęłam już oczekiwany pułap szczęścia;-)

39. Lubię gierki słowne, wieloznaczność, abstrakcyjne żarty, czasami ironię. Mam jednak w swoim otoczeniu kilka osób, które tego nie rozumieją, więc „żartowałam” jest dość mocno eksploatowanym przeze mnie słowem

40. Za nic na świecie nie chciałabym cofnąć się do czasów podstawówki. To chyba najgorszy okres mojego życia. Za to chętnie postudiowałabym jeszcze trochę.

Jeżeli lubisz, udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *