Przyjemne i pożyteczne

SHARE WEEK 2018

Czy znacie Andrzeja Tucholskiego ? Jeżeli nie, to koniecznie poznajcie! To młody bloger, – człowiek orkiestra –  który wczoraj napisał powieść w odcinkach,  dzisiaj pomaga przygotować się do matury w tydzień a jutro podpowie, jakie nawyki podniosą jakość Twojego życia. W  międzyczasie wymyślił największy w Polsce i jeden z większych na świecie projekt, w ramach którego blogerzy polecają innych blogerów, zupełnie bezinteresownie. Teraz, kiedy mam okazję wziąć udział w tym pozytywnym „łańcuszku”, robię to z wielką przyjemnością!

Od dawna jestem ewangelizatorką mówienia ludziom miłych rzeczy – szczerego komplementowania, głośnego chwalenia, dziękowania i doceniania wysiłku. Nie oczekując wdzięczności i rewanżu. W związku z tym polecam Wam dzisiaj blogi, które sama chętnie odwiedzam. Przybijam ich autorkom (tak się złożyło, że to same dziewczyny) wirtualną piątkę i gratuluję dobrej roboty!

 

BASIASZMYDT.PL

Basia jest dla mnie taką „the girl next door”, która często pisze to, co ja myślę, zastanawia się nad tym, nad czym ja się zastanawiam. Prowadzi „życiowy” blog – o dzieciach, o podróżach, o domu, o emocjach i myślach … Ja czytam wszystko bezkrytycznie, trochę jak psychofanka 😉 Klikam i czuję się, jakbym wpadła na kawę do koleżanki. Podobnej do mnie, tylko takiej, która ma więcej odwagi w podejmowaniu decyzji, spontanicznie podróżuje, własnoręcznie wykonuje ładne rzeczy i potrafi gotować 😉 Przychodzę do Basi po życiową odwagę. Mając w głowie hasło, które ukuła wspólnie ze swoją przyjaciółką  – zrób to i zobacz, co się stanie! – kilka razy zdecydowałam się wyjść ze swojej strefy komfortu oraz … założyłam blog 😉

 

DRLIFESTYLE.PL

Monika pisze o sobie, że promuje zdrowe podejście do zdrowego stylu życia. Tak właśnie jest. Amen! W zasadzie już samo to byłoby wystarczającym argumentem, aby wpadać na jej stronę, bo zdrowe podejście, umiar, równowaga i brak przesady działają na mnie jak lep na muchę. Oprócz zdroworozsądkowej postawy autorki w temacie odżywiania, treningów czy pracy przyciągają mnie do niej proste w wykonaniu przepisy na zdrowe dania, rzetelne informacje na temat odżywiania i ruchu podane w zrozumiały sposób, wskazówki, jak tanio podróżować i konsekwencja, z którą buduje własną markę.

 

ZORGANIZOWANA.COM

Nie przesadzę, kiedy powiem, że jeżeli coś w moim domu jest uporządkowane i zaplanowane, to jest to zasługa albo mojego Męża, albo Kasi z bloga Zorganizowana😉 Autorka bez nadęcia i dopisywania do sprzątania, gotowania i prowadzenia domu filozofii (chyba właśnie to podoba mi się najbardziej!), pokazuje, jak można lepiej zorganizować i ułatwić sobie wiele codziennych spraw. Do Kasi zaglądam też po inspirację w temacie spraw bardziej niecodziennych, jak zaplanowanie imprezy urodzinowej czy wyjazdu z dziećmi. Prawda jest taka, że często poprzestaję na zgłębianiu teorii, ale to nie przeszkadza mi wracać na tę stronę regularnie. Jest tu sympatycznie, niezobowiązująco – po prostu normalnie. Nie mam wrażenia, – jak w przypadku wielu blogów dotyczących organizacji – że jeżeli nie usiadłam do czytania wpisu w garsonce, z planerem zaprojektowanym przez blogerkę w dłoni i odpalonym mopem parowym w gotowości, to autorka w co drugim akapicie daje mi do zrozumienia, że nie ma we mnie potencjału 😉

 

Blogi, które chcę wyróżnić poza konkursem:

kameralna.com.pl – odwiedzam z powodu unoszącej się tutaj aury spokoju, nienachalnego minimalizmu i szczerej postawy autorki, Doroty, z dużą otwartością piszącej o wartościach, które wyznaje a ja, bez względu na to czy myślę podobnie czy nie, szanuję i podziwiam taką postawę.

happyholic.pl – znajduję tu pomysły na umilenie rzeczywistości, ćwiczenia rozwojowe i polecenia świetnych miejsc w sieci, książek, przydatnych aplikacji. Justyna wyławia z codzienności, sztuki, psychologii to, co może przybliżać nas do świadomego życia i poczucia szczęścia.

mamanakozetce.pl – blog Izy to moje niedawne odkrycie. Autorka jest mamą – psychologiem. Wiecie, co urzekło mnie najbardziej, kiedy trafiłam na Jej stronę? Szczere przyznanie, że wiedza psychoterapeutyczna, teoria nie chronią przed zaskoczeniami związanymi z macierzyństwem i nie są antidotum na wszystkie problemy. Nie zmienia to faktu, że zrozumienie pewnych zjawisk, mechanizmów i schematów może być bardzo pomocne. Jeżeli chciałabyś trochę podrasować swoje macierzyństwo, przyjmując dawkę łatwo przyswajalnej wiedzy psychologicznej, zajrzyj do Izy 😉

 

Czekam na Wasze blogowe polecania!

 

 

Jeżeli lubisz, udostępnij

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *